Коротка адреса цієї сторінки
 

// Події

Ліна Костенко перервала свій всеукраїнський тур

09 лютого 2011
STOP.jpg


Ліна Костенко раптово перервала свій творчий тур по Україні.

Її зустрічі з читачами Кривого Рога та Острога відсуваються на невизначений термін, а львівські зустрічі — скасовуються.

Про своє рішення Ліна Костенко сповістила 9 лютого Іванові Малковичу, директорові видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

Каталізатором такого рішення видатної письменниці стали провокативні інсинуації деяких львівських письменників, журналістів та діячів театру.

Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» просить вибачення у всіх прихильників творчості Ліни Костенко у Кривому Розі, Львові та Острозі, які так щиро й натхненно чекали на ці зустрічі.

Після надуспішних вечорів у Рівному та Києві, які пройшли у дивовижно енергетичній атмосфері, апофеозом творчого туру Ліни Костенко у рамках презентації роману «Записки українського самашедшого» стала зустріч у Харківському оперному театрі, на якій були присутні близько 2 тис. читачів, а ще понад 1 тис. — не змогли поміститися в залі. «До нашого Оперного приїжджали примадонни опери і балету, зірки естради й кіно, — захоплено розповідала директорка театру, — але такого ажіотажу Харківська опера ще не бачила». У залі зібралися люди різних політичних поглядів, російськомовні та україномовні, але всіх у той вечір об’єднувала одна велика Любов — любов до творчості Ліни Костенко. Після зустрічі зал довго стоячи вітав свою Улюблену Поетесу, обличчя присутніх світилися справжнім натхненням.

У всіх містах Туру бажаючих потрапити на зустрічі було набагато більше, ніж могли вмістити зали. «Хоч проводь презентації на стадіонах», — жартували організатори.

«Після таких вечорів дивишся на Україну трохи іншими очима, — каже Іван Малкович. — Коли, наприклад, поважна російськомовна харків'янка, прихильниця Партії регіонів, бере на себе гіпервідповідальність за проведення зустрічі тільки на тій зворушливій підставі, що колись освідчувалася в коханні саме віршами Ліни Костенко. Треба визнати й порадіти, що прозорі й шляхетні вірші Ліни Костенко лягають на душу багатьом-багатьом людям, її численні читачі не діляться за кольором політичних протистоянь. Скажімо, на вступних іспитах до тетрального інституту 80 % абітурієнтів читають саме вірші Ліни Костенко. Об’єктивно вона є найцитованішим і найулюбленішим сучасним українським автором. До речі, дорогою з Харкова до Києва було багато планів щодо нових творчих зустрічей...»

«Але тепер я знову буду спілкуватися зі своїми читачами переважно через свої книжки», — повідомила Ліна Костенко.

Розуміючи й поділяючи обурення свого Автора, видавництво все ж сподівається, що в майбутньому з’являться можливості запланувати нові зустрічі Ліни Костенко з її солідарними і вдячними читачами.

«Я всіляко намагався переконати Ліну Василівну не переривати Туру, — зазначає Іван Малкович, — я зокрема сказав: «Ліно Василівно, ви ж бачите, що ви, мов той криголам, проламуєте штучно створену кригу українського відчуження...» «Так, я згодна, як криголам, пробивати кригу, хоч це й дуже холодно, — відказала Ліна Костенко, — я згодна пробивати стіну, але криголами не плавають у болоті...»

Висвітлення туру у пресі


 
A-BA-BA-GA-LA-MA-GA Logo